1. Przeżywamy XV Niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Bóg zapłać za ofiary składane ubiegłej Niedzieli na cele inwestycyjne.

1. W liturgii najbliższego tygodnia wspominać będziemy:

Poniedziałek - Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel

Środa - św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

(trwa tygodniowy Odpust w Lipnicy Murowanej - plakaty w gablocie).

1. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i przygotowanie Świątyni do niedzieli Pani Marii Fielek z Wiktorią i Pauliną oraz Pani Justynie Janus z Wiolką.

1. Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa (środa - 25 VII). Z tej okazji w przyszłą Niedzielę (22 VII) będzie poświęcenie pojazdów - po każdej Mszy św. Można będzie wtedy też wesprzeć akcję Miva Polska - „Św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr”. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na zakup samochodów i środków transportu dla misjonarzy w krajach misyjnych.

1. Zachęcamy do kupienia i poczytania Gościa Niedzielnego.

1. Trwają zapisy XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską do Częstochowy z bocheńską grupą 6, której patronuje bł. Maria Teresa Ledóchowska. Szczegółowe informacje na stronie: http://pielgrzymkatarnowska.pl. Zapisy w parafiach i na spotkaniu przedpielgrzymkowym w dniu 5 sierpnia 2018 r. po Mszy św. o godz. 14.30 w Bazylice św. Mikołaja w Bochni.

1. Można się zapisać także na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy - na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Pielgrzymka wyruszy 25 VIII (sobota) z Królówki. Zapisy w zakrystii w tym tygodniu. Koszt - 30 zł. (sam powrót - 25 zł.).